📚 Zgodbi
Bil je na robu z živci.
Zaključeval je delovnik, ampak še nič se ni zgodilo.
Ta dan je bil drugače kar nor,
sodelavci so takrat serijsko potegavščine izvajali.
A danes ne.
Tresel se je, ko je odpiral izhodna vrata.
Nanj se je zlil škaf smrdeče vode.
Končno si je oddahnil.
Bil je na robu z živci.
Dan je bil proti koncu, ampak še nič se ni zgodilo.
Ponavadi so na ta dan sodelavci prav noreli.
A danes ne. Pisarna je bila prazna.
Ugotovil je, da je sobota.
Vse koledarje so mu zamenjali, tudi doma, tudi digitalne.
Z nasmehom jih je preklel.
📖 Ozadje
Zgodbi, ki sem ju objavil včeraj, ker je bil ta “praznik”. Zgoraj sta v bolj surovi obliki, mimo omejitev Twitterja, torej “edinstvena verzija”.
Pred seboj sem imel “koledar internet praznikov”, to je tak koledar, ki mu sveto sledijo “social media menedžerji” pri planiranju promocijskih akcij s katerimi nas bombardirajo. Recimo dan spanja, dan rdeče rože in dan čokoladnih zajčkov.
Bil je eksperiment, če se bom uspel angažirati “na zahtevo”. Prvo sem tako spisal na temo kaj se zgodi 1. aprila v pisarni, kjer so ljudje generalno pod stresom, ampak šefi “pogledajo stran” za ta nori dan. Inspiracija so bile vse tiste ure gledanja “The Office”, sploh začetnih sezon.
Največje mučenje je seveda čakanje. To je postala rdeča nit zgodbe. Čakanje, da se nekaj zgodi. Spisal sem zgodbo in pogledal še enkrat na koledar, ugotovil, da 1. april je letos sobota … “Bala, ok naj bo…”
Vseeno sem pripravil objave. Dan zatem, na lokacij brez ekranov (tuš kabina), se mi je posvetilo… Kaj pa če bi bila potegavščina ravno to, da so ga spravili v soboto v pisarno?!
Tako je nastala druga zgodba.
🪶 Utrinek
To ni bilo najbolj pozitivno obdobje v mojem življenju, ampak julija se je vse spremenilo …
🪨 Nori internet prazniki
Kakšno je pa je tvoje mnenje o norih in internet praznikih? Kot recimo Dan spanja, pasji dan, dan kavne sladice, mednarodni dan plesa, dan hoje, …?